Mikrodermabrazja – prosty zabieg na wiele problemów

Mikrodermabrazja – prosty zabieg na wiele problemów

25 czerwca, 2019 0 By Rocket MED

Mikrodermabrazja – prosty zabieg na wiele problemów

Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, bez którego nie może się obejść żaden salon kosmetyczny.

Czym jest mikrodermabrazja i jakie są jej rodzaje

Mikrodermabrazja to odmiana peelingu mechanicznego, w którym wykorzystuje się specjalnie przygotowane głowice. Dwa podstawowe rodzaje mikrodermabrazji to mikrodermabrazja korundowa i diamentowa. W tej pierwszej metodzie, za medium ścierające służy tlenek aluminium, który pod odpowiednim ciśnieniem uderza w naskórek powodując jego ścieranie.

W mikrodermabrazji diamentowej natomiast korzysta się ze specjalnej tarczy ściernej pokrytej diamentem. Mikrodermabrazja diamentowa jest uważana ze metodą mniej agresywną, przeznaczoną dla osób, których cera jest delikatna i wrażliwa. Jest również wskazana dla cery alergicznej. 

Jakie zalety ma zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja, poprzez usuwanie naskórka, przyczynia się do stymulacji produkcji elastyny i kolagenu w skórze. Usprawnia także krążenie limfy oraz krwi w skórze oraz wspomaga tworzenie nowych komórek.

Wystarczy już jeden zabieg mikrodermabrazji aby zobaczyć efekty. Oczywiście można ją powtarzać regularnie, jednak nie częściej niż co półtora miesiąca. Systematycznie wykonywanie mikrodermabrazji umożliwi skórze zachowanie gładkości, równomiernego kolorytu, promiennego wyglądu a także elastyczności.

Co ważne zabieg jest nieinwazyjny oraz całkowicie bezpieczny. Można go wykonać nie tylko na twarzy. Praktycznie nie ma skutków ubocznych, nie prowadzi również do powstawania przebarwień lub blizn.

Dla kogo mikrodermabrazja… a dla kogo nie?

Zabieg mikrodermabrazji stanowi skuteczne narzędzie w walce z przeróżnymi problemami skórnymi, jak drobne zmarszczki, zaskórniki, łojotok, cellulit, suchość skóry, przebarwienia czy rozszerzone pory.

Nie jest ona niestety wskazana osobom cierpiącym na zakażenia skóry, niezależnie od ich pochodzenia (wirusowe, bakteryjne, grzybiczne) oraz borykającym się ze stanami zapalnymi czy nadżerkami. Przeciwwskazaniem jest również nowotwór skóry oraz trądzik różowaty.

Kilka słów o urządzeniach do mikrodermabrazji

Koszt urządzenia do mikrodermabrazji może być bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od jego jakości oraz poziomu skomplikowania. Oddzielne urządzenia, wykonujące tylko ten zabieg lub jeden, dwa dodatkowe to koszt od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jeśli głowice wchodzą w skład skomplikowanego kombajnu to może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy. 

Jakoś urządzenia jest najważniejsza. Musi też ono być bezpieczne (o czym świadczą certyfikaty) oraz ciche. Warto zwrócić uwagę na długość gwarancji, serwis oraz dostępność elementów zamiennych. niektóre komponenty będą się bowiem szybko zużywać.

Źródło: http://puls-medycyna.com.pl/