Lekarz Urolog

Lekarz Urolog

6 grudnia, 2018 0 By Rocket MED

Jeśli dokucza ci ból podczas oddawania moczu, czujesz, ze zbyt często musisz korzystać z toalety, masz problemy z oddaniem moczu w całości lub oddajesz go zbyt mało w ciągu dnia i przez to twoje samopoczucie jest gorsze, to skonsultuj te objawy z urologiem. Odpowiedni urolog warszawa, z pewnością będzie w stanie podać właściwą diagnozę, zaproponować leczenie, a w przypadku wątpliwości skieruje na dodatkowe badania. Najważniejsze jest zdecydowanie się na wizytę, gdyż w przypadku problemów urologicznych konsekwencje mogą być niedobre dla całego organizmu. Pierwszy krok, to wizyta u lekarza rodzinnego.

W przypadku wizyt u lekarzy specjalistów

, konieczne jest uprzednie odwiedzenie lekarza rodzinnego, tylko na tej podstawie wystawione może być skierowanie do odpowiedniego specjalisty. Lekarz rodzinny ma bowiem kompetencje do zdiagnozowania wielu schorzeń i chorób, jednak gdy w grę wchodzi specjalistyczne diagnozowanie, leczenie lub objawy wykraczają poza jego kompetencje, to wówczas pacjent otrzymuje skierowanie do odpowiedniego specjalisty, np. właśnie urologa. Sama wizyta nie różni się wiele od innych wizyt, jednakże ze względu na fakt, jakiej sfery dotyczy, może powodować stres u pacjenta.

Na wizytę u urologa należy zabrać ze sobą wszelkie wyniki badań, które były wykonywane, od czasu pojawienia się pierwszych objawów czy symptomów schorzenia. Jeśli oczywiście jakiekolwiek badania były zlecane. Z pewnością także, należy spodziewać się pytań związanych z okolicznościami powstania dolegliwości, czasu ich trwania, sytuacji, w której się pojawiają, być może objawy występują tylko w pewnych sytuacjach np. jedynie przy próbie oddawania moczu. Lekarz urolog w pierwszej kolejności skupi się na analizie danych przekazanych przez pacjenta. Jeśli nie będą wystarczające, zleci kolejne badania.

Lekarz urolog

zajmuje się także szeregiem innych schorzeń lub wag budowy układu moczowego, a w przypadku mężczyzn także i układu płciowego ze względu na usytuowanie i bliskość moczowodów, które mogą być przyczyną wielu dolegliwości związanych ze sferą narządów płciowych. Zakres, jakim zajmuje się więc urolog, to dość szeroka dziedzina chirurgii chorób wewnętrznych, ale skupiona właśnie na tych obszarach. Warto pamiętać, że z porad urologa mogą, a nawet czasem powinny także korzystać również kobiety. Szczególnie te, które zauważyły jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu moczowego.

Specjalista zajmujący się układem moczowym zarówno u kobiet jak i u mężczyzn może przyjmować pacjentów nie tylko na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego, ale także wizyta może odbyć się prywatnie. Różnica polega na fakcie, iż za wizytę prywatną pacjent musi zapłacić. Koszt wizyt waha się najczęściej w zależności od miejscowości, w której przyjmuje lekarz oraz zakresu porady, jaką proponuje dany specjalista. Niekiedy w cenę wizyty jest wliczone również badanie usg, zatem planując prywatną wizytę u urologa, warto zorientować się wcześniej, jakiego kosztu należy się spodziewać, i co w ramach tej opłaty otrzymujemy.