Czy w Warszawie istnieją dobre punkty, w których wykonamy od ręki USG żył?

Czy w Warszawie istnieją dobre punkty, w których wykonamy od ręki USG żył?

21 lipca, 2019 0 By Rocket MED

Czy w Warszawie istnieją dobre punkty, w których wykonamy od ręki USG żył?

USG żył to bardzo często zalecane badanie. Kierowane są na nie jednakowo kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Zapewnia nam możliwość sprawdzenia stanu żył i tętnic, jak również szybkiej reakcji w razie nieprawidłowości. Gdzie jednak je wykonać? Czy w stolicy da się je wykonać od ręki? Sprawdzamy!

Czym jest USG żył?

Ogólnie mówiąc usg zyl warszawa jest rodzajem badania dopplerowskiego, gdzie wykorzystuje się aparat ultradźwiękowy. To za jego pomocą bada się stan żył i tętnic. Aparat jest na tyle dokładny, że jest w stanie zobrazować nawet najmniejsze niedrożności oraz nieprawidłowości. Dzięki temu lekarz jest w stanie szybko zareagować i uchronić swojego pacjenta przed rozwojem poważnych schorzeń. Badanie USG żył jest bezbolesne i nieinwazyjne. Nie wymaga znieczulenia, ani też specjalnego przygotowania. Wykonywane jest na leżąco lub na stojąco i tylko powierzchownie, co oznacza, że głowica aparatu przykładana jest do poszczególnych partii ciała.

USG żył – po co się robi tego typu badania?

Każde badanie robi się w jakimś celu. A jak to wygląda w przypadku USG żył? Po co kieruje się na tego typu badania? Przede wszystkim po to, by sprawdzić stan żył, przepływ krwi i wykluczyć pewne schorzenia lub je potwierdzić. Badanie z reguły jest wykonywane w celach diagnostycznych, czyli wtedy, gdy są jakieś wskazania do jego wykonania. W przypadku badaniu dopplerowskiego żył wskazaniami mogą być drętwienie lub mrowienie stóp, obrzęki stóp, obolałe i ciężki kończyny. Bardzo często badanie dopplerowskie żył jest wykonywane wtedy, gdy pojawiają się pajączki lub żylaki, gdyż świadczą o stanie zapalnym i wymaga to sprawdzenia stopnia zaawansowania choroby, by móc dobrać też odpowiednie leczenie. Jednak badanie dopplerowskie żył może być też wykonywane w celu monitorowania rozwoju schorzenia oraz sprawdzenia, jakie efekty dało zastosowane leczenie.

Badanie dopplerowskie żył w Warszawie – czy mamy szansę na szybkie wykonanie USG żył?

Czy w stolicy mamy szansę wykonać badanie dopplerowskie żył od ręki? Z takim dylematem mierzy się niejeden Warszawiak. Choć stolica jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast, to gdy przychodzi wykonać diagnostyczne badania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, to robi się prawdziwe zamieszanie. Wszystko oczywiście spowodowane jest przez brak funduszu na badania, długie kolejki, brak personelu medycznego, czy awarie sprzętu diagnostycznego. Jednak to tylko przykładów problemów, z jakimi przychodzi zmierzyć się pacjentom z Warszawy. Czy to w takim razie oznacza, że nie mamy szans na szybkie badanie USG żył? Oczywiście, że nie. Możemy wykonać takie badanie, ale raczej nie w ramach NFZ. Jeśli chcemy wykonać badanie od ręki, to tylko w prywatnych punktach. Badania w publicznych placówkach wiążą się z reguły z długim oczekiwaniem w kolejach (nawet kilkumiesięcznych), dlatego, gdy liczy się czas, lepiej zapłacić za usługę i skorzystać z prywatnych punktów diagnostycznych.