Zabiegi dla cery dojrzałej na twarz i ciało

Zabiegi dla cery dojrzałej na twarz i ciało

1 września, 2022 0 By Rocket MED

Wraz z upływem czasu całe ciało dynamicznie się zmienia. Skóra zaczyna wiotczeć, pojawiają się zmarszczki i bruzdy, zwalnia się metabolizm przez co szybciej i łatwiej przybiera się na wadze. Ważne jest to aby zaakceptować zachodzące zmiany. Jednak w dzisiejszych czasach dzięki szerokiej gamie zabiegów medycyny estetycznej można spowolnić pojawiające się oznaki starzenia i odmłodzić twarz i ciało. Jakie zabiegi są polecane dla cery dojrzałej w gabinecie kosmetycznym?

Cera dojrzała – charakterystyka

Skóra dojrzała występuje u kobiet i mężczyzn po 40 roku życia. Jej głównymi cechami są: spadek jędrności, zmarszczki, brak blasku, matowość, przesuszenie, zmiana kolorytu skóry oraz przebarwienia, występowanie rogowacenia skóry, rozszerzonych porów i zaskórników. Dlatego dojrzała cera wymaga specjalnej opieki kosmetologicznej. Poniżej przedstawiamy polecane zabiegi dla cery dojrzałej w gabinecie kosmetycznym na twarz i ciało.

Zabiegi na twarz dla skóry dojrzałej

Zabiegi przeciwzmarszczkowe – do tej grupy zabiegów zaliczamy te, które mają za zadanie zredukować lub spłycić zmarszczki pojawiające się wraz z wiekiem. Do najskuteczniejszych zabiegów zaliczamy: toksynę botulinową, zabiegi wypełnienia bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym czy nici PDO.

Zabiegi ujędrniające – to grupa zabiegów mająca na celu poprawić jędrność i elastyczność skóry, pobudzić skórę do przebudowy i wytworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych, zredukować chomiki i podwójny podbródek. Do najskuteczniejszych zabiegów ujędrniających należą: HIFU, radiofrekwencja mikroigłowa, fala radiowa, nici liftingujące z haczykami oraz nici ujędrniające – PDO, stymulatory tkankowe.

Sprawdź zabieg na twarz i ciało w RosaMed Clinic – HIFU, Warszawa

Jednym z coraz bardziej popularnych zabiegów dla cery dojrzałej jest blefaroplastyka powiek górnych. To zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru skóry z nad górnej powieki, który przyczynia się do postarzenia wyglądu okolicy oka i skóry ale również zaburza pole widzenia i prowadzi do częstych migren i ciężkości powiek.

Zabiegi na ciało dla skóry dojrzałej

Zabiegi ujędrniające – z wiekiem skóra wiotczeje na całym ciele, dlatego w gabinetach kosmetycznych dużą popularnością cieszą się zabiegi ujędrniające ciało. Do najskuteczniejszych należą: Icoone, HiFU, radiofrekwencja mikroigłowa, fala radiowa czy karboksyterapia

Zabiegi odchudzające i modelujące sylwetkę. Ze względu na to iż z wiekiem spowalnia się metabolizm, wiele osób boryka się z nadprogramowymi kilogramami. Do najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających należą: lipoliza iniekcyjna, Icoone, HIFU, karboksyterapia, liposhock czy kawitacja ultradźwiękowa.