Wizyty u psychoterapeuty i psychiatry online

Wizyty u psychoterapeuty i psychiatry online

28 stycznia, 2021 0 By Rocket MED

W dzisiejszych czasach, gdy dostęp do wielu specjalistów jest ograniczony z uwagi na pandemię, szukamy innych sposobów radzenia sobie z problemami. Mamy tu w szczególności na myśli osoby, które walczą na co dzień z zaburzeniami psychiicznymi. Te osoby nie zawsze mogą oczekiwać natychmiastowej pomocy ze strony psychiatry. Również dostęp do tego typu usług w trybie stacjonarnym jest obecnie nieco ograniczony. Takie stany wymagają przede wszystkim natychmiastowej pomocy, dlatego pandemia nie może być w żadnym wypadku przeszkodą do udzielenia tego typu pomocy. Na szczęście dzisiaj mamy do dyspozycji Internet, który stwarza wiele nowych możliwości i trzeba przyznać, że w znaczący sposób potrafi on ułatwić nam życie.

Inna sesja niż zwykle

Mowa oczywiście o poradach lekarskich czy też sesjach terapeutycznych, które odbywają się za pośrednictwem sieci. Pamiętajmy, że ludzie z zaburzeniami psychicznymi bardzo często potrzebują szybkiej, jeśli nie natychmiastowej pomocy. Nie mogą czekać do chwili, kiedy znowu będą mogli odwiedzić swojego psychiatrę w stacjonarnym gabinecie. Oczywiście jest to nadal możliwe, lećz należy się przygotować na pewne utrudnienia z uwagi na reżim sanitarny. Warto zauważyć, że spectrum problemów psychicznych jest bardzo szerokie, dlatego podczas takiej wizyty online, lekarz psychiatra do każdego przypadku musi podchodzić bardzo indywidualnie. Jak się okazuje, jest to dzisiaj szczególnie ważna rzecz, o której nie można zapomnieć. Nie tylko spotkania z lekarzem psychiatrą, ale również psychoterapia może odbyć się za pomocą rozmowy telefonicznej. To rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w momencie, gdy nie mamy dostępu do kamerki, aby przeprowadzić wideokonferencję. Należy przyznać, że takie nowoczesne rozwiązania są dla wielu osób – przede wszystkim tych ze starszego pokolenia – zaskakujące. Warto jednak zauważyć, że mimo wszystko takie możliwości leczenia sprawdzają się i są tak samo skuteczne, jak te które były ogólnodostępne jeszcze przed wybuchem pandemii.

Bezpieczna forma terapii

Warto zauważyć, że wirtualny sposób komunikacji jest również bardziej bezpieczny, ponieważ nie jesteśmy narażeni na dodatkowy kontakt z ludźmi, a co za tym idzie, nie ma ryzyka bezpośredniego zarażenia. Warto więc mimo wszystko promować nowe metody kontaktu na odległość, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy pandemia oficjalnie się zakończy. Dzisiaj bez problemu jesteśmy w stanie wdrożyć takie możliwości, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że rozwiązania psychoterapii online, które oferuje m.in. https://www.centrumdobrejterapii.pl idealnie sprawdzją się w praktyce.