Urolog Prywatnie Warszawa

Urolog Prywatnie Warszawa

6 grudnia, 2018 0 By Rocket MED

Jakie objawy

sugerują konieczność udania się do lekarza urologa? Najczęściej są to wszelkiego rodzaju objawy pieczenia, swędzenia lub obrzęki układu moczowego lub okolic intymnych związanych z układem moczowym. Poszukując w stolicy odpowiedniego lekarza specjalisty, poprzez zastanowienie się, który urolog warszawa, będzie najbardziej odpowiedni, z całą pewnością można sugerować się własnymi preferencjami. Bywają bowiem takie schorzenia, o których łatwiej jest mówić lekarzowi płci żeńskiej lub odwrotnie. Kluczowe będzie tu podejście samego pacjenta i ewentualny poziom wstydu, jaki niekiedy jest przez niego odczuwalny.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że urolog to specjalista, do którego udają się jedynie mężczyźni, okazuje się, że co prawda nieco rzadziej, ale kobiety również korzystają z pomocy tego lekarza. Są bowiem pewnego rodzaju schorzenia, które również i kobiety muszą skonsultować lub leczyć u urologa. Kwestią mniej komfortową może być tu zwykłe odczucie strachu podczas badania. Urologia zajmuje się bowiem układem, który dotyczy miejsc intymnych co dodatkowo może stresować pacjenta. Dlatego należy pamiętać, że wybierając lekarza można także sugerować się jego płcią, może to zniwelować stres.

Kobiece problemy urologiczne są najczęściej związane z nietrzymaniem moczu. Może to być wynikiem urodzenia dziecka siłami natury, co niekiedy wpływa na obniżenie elastyczności mięśni okolic intymnych, albo także i wiekiem pacjentki. W wyniku czego nietrzymanie moczu może głównie pojawiać się w sytuacji wysiłkowej, podczas kichania lub kaszlu. Odpowiednia diagnoza oraz leczenie, dzięki nowym badaniom i postępowi technologicznemu również w medycynie, daje szansę na dobranie prawidłowej terapii, która skutecznie te dolegliwości zniweluje, bez konieczności przeprowadzenia zabiegów inwazyjnych.

Niekiedy wizyta

kobiety u lekarza urologa może być również spowodowana innymi dolegliwościami. Mogą one wynikać z problemów z samym pęcherzem moczowym, np. dotyczyć torbieli na pęcherzu, zaburzeń związanych z funkcjonowaniem nerek, które mogą być przyczyną wielu poważnych problemów. Chcąc jednak zminimalizować stres związany z przebiegiem wizyty, pacjent ma prawo udać się do lekarza specjalisty zgodnie ze swoimi preferencjami, zatem jeśli kobiety będą czuć się bardziej komfortowo, kiedy badanie przeprowadzać będzie również kobieta, to oczywiście mają prawo do tego, aby takiego lekarza szukać.

Niewątpliwie badania lekarskie, którym musi poddać się pacjent a zwłaszcza, te związane ze sferą intymną, bywają bardzo stresujące. Warto pamiętać, że pierwsza wizyta u każdego lekarza specjalisty zawsze zaczyna się od weryfikacji dokumentacji medycznej, która dostarczył pacjent, lub przeprowadza się tzw. wywiad medyczny. Lekarz chcąc dobrze poznać dolegliwości pacjenta zadaje kilka pytań uzupełniających, o ile takie informacje nie są zawarte w historii choroby. Niekiedy na pierwszej wizycie u urologa, nie musi odbyć się badanie, mogą to być jedynie konsultacje, na których zlecone będą kolejne czynności.