UroFuraginum – ulga dla dróg moczowych

UroFuraginum – ulga dla dróg moczowych

24 października, 2022 0 By Rocket MED

UroFuraginum to lek dostępny bez recepty wykorzystywany w leczeniu zakażenia dróg moczowych. Jego substancja czynna jest szybko wchłaniana z przewodu pokarmowego, a maksymalne stężenie we krwi można uzyskać już w ciągu pół godziny po podaniu.

Na co pomaga UroFuraginum?

Substancją czynną leku jest furazydyna, zwana inaczej furaginą, posiadająca silne działanie antybakteryjne, dlatego też pomaga on przy przypadku infekcji dolnych dróg moczowych, takiej jak zapalenie cewki moczowej czy zapalenie pęcherza.

Furagina nie pozwala na rozwój w organizmie bakterii takich jak Salmonella spp, Shigella spp, Escherichia spp. Proteus spp. czy Staphylooccus aureus. Preparat ten posiada także właściwości antygrzybiczne oraz przeciwdziałające pierwotniakom.

Jak działa UroFuraginum?

UroFuraginum ma skuteczne działanie przeciwbakteryjne przeciwko bakteriom Gram-dodatnim oraz Gram-ujemnym, oraz przeciwpierwotniakowe. Jego działanie jest silniejsze w środowisku kwaśnym.

Po zastosowaniu uroFuraginu objawy związane z zapaleniem pęcherza ustępują zazwyczaj po 1 – 2 dniach od rozpoczęcia leczenia. Bardzo istotne jest, aby nie przerywać stosowania leku i przeprowadzić pełną kurację, która powinna trwać 7 dni. Leczenie można powtórzyć po dwóch tygodniach.

Jak należy stosować uroFuraginum?

UroFuraginum przeznaczony jest tylko dla dorosłych pacjentów. Nie powinien być on zażywany przez dzieci oraz młodzież. Preparat w pierwszym dniu leczenia powinien być stosowany w dawce 2 tabletek 4 razy dziennie. Przez następne dni pacjent powinien stosować 2 tabletki 3 razy dziennie wraz z posiłkiem bogatym w białko. Jest to o tyle istotne, że wpływa ono na wzrost biodostępności substancji czynnej leku. Pod żadnym pozorem nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Pełna kuracja powinna trwać nie mniej niż 7-8 dni. Jeśli po tym czasie leczenie nie przyniesie efektów lub stan zacznie się pogarszać, należy skonsultować się z lekarzem.

Należy pamiętać o tym, że Urofuraginum daje poważne interakcje z alkoholem. Po jego spożyciu w trakcie stosowania furaginy może dojść do pojawienia się w organizmie aldyhydu octowego, który powoduje zatrucie.

Kiedy nie powinno się stosować leku UroFuraginum?

Preparatu UroFuraginum nie powinno się stosować:

  • jeśli pacjent jest uczulony na furaginę lub którykolwiek z pozostałych składników leku,

  • w I trymestrze ciąży oraz od 38 tygodnia i porodu,

  • u dzieci i młodzieży,

  • przy niewydolności nerek,

  • przy rozpoznanej polineuropatii,

  • przy niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.