Tego nie rób podczas odchudzania!

Tego nie rób podczas odchudzania!

12 maja, 2021 0 By Rocket MED

 

 

Odchudzanie to nie jest łatwa sprawa, zwłaszcza jeśli podjęliśmy tę decyzję, bo nie podoba nam się nasze ciało. 

 

Często w takiej sytuacji podejmujemy nieprzemyślane decyzje i pozwalamy, żeby trendy z Instagrama rządziły naszą dietą

 

Tymczasem każdy z nas jest inny i dopóki się nie wyczujemy, musimy bardzo ostrożnie podchodzić do kwestii zrzucenia zbędnych i niechcianych kilogramów.

Obsesyjne licznie kalorii i przeliczanie ich na aktywności

 

Wiele osób, które zaczyna swoją przygodę z odchudzaniem, wierzy w to, że ilość kalorii, które spożywa, musi być ściśle przestrzegana. 

 

Faktycznie dobrze jest, jeśli trzymamy je na konkretnym poziomie, bo zwyczajnie łatwiej utrzymać nam się wtedy w deficycie kalorycznym. 

 

Niestety często idzie to dalej i osoby na diecie panikują, jeśli zauważą, że przekraczają swój dzienny limit. 

 

Obsesyjne liczenie kalorii może nas doprowadzić tylko do momentu, w którym będziemy czuć się ze sobą nieswojo i pojawią się u nas wyrzuty sumienia, jeśli przekroczymy noszą granicę. 

 

A prawda jest taka, że nic się nie stanie, jeśli w danym dniu zjemy dodatkowego batonika czy porcję frytek.

Głodzenie się, gdy zjemy za dużo

Kolejnym ogromnym problemem w procesie odchudzania jest głodówka. 

 

Głodzenie się może faktycznie spowodować, że zrzucimy zbędne kilogramy, ale na pewno nie pomoże nam czuć się ze sobą lepiej. 

 

Wiele osób popełnia straszny błąd i kiedy zje za dużo, to zwyczajnie przez następne kilka dni ogranicza się maksymalnie. Czasami dochodzi wręcz do niejedzenia przez kilka dni tylko po to, żeby w jakiś sposób zrównoważyć przeszłą nadwyżkę. 

 

To oczywiście wyniszczające działa na nasz organizm i możemy bardzo sobie tym zaszkodzić, a do tego pojawiać się u nas mogą zaburzenia psychiczne, takie jak depresja, czy nawet zaburzenia odżywiania, jeśli takie sytuacje pojawiają się często.

Trzymanie się cały czas jednej diety

Dieta musi być dostosowana do każdego człowieka indywidualnie. Jeśli czujesz, że dana opcja nie pomaga Ci w żadnym stopniu, a wpływa negatywnie na twoje samopoczucie, dobrym pomysłem jest odejście od niej. 

 

Trzymanie się ściśle jednej diety i liczenie na to, że po jakimś czasie da nam ona faktyczne efekty, jest po prostu negatywnym obciążeniem naszego organizmu. Nie każdy może wszystko zjeść. 

 

To, co innym pomaga, nam może zaszkodzić i doprowadzić wręcz do przytycia, bo mamy takie predyspozycje genetyczne. 

 

Musimy dokładnie słuchać swojego organizmu, będąc na diecie, aby nie doprowadzić do jego przemęczenia czy trzymania się niewłaściwej diety.

Więcej informacji dotyczących odchudzania znajdziesz na portalu doktorfit.edu.pl