Tabletki ziołowe – wygodna alternatywa dla naparów

Tabletki ziołowe – wygodna alternatywa dla naparów

27 kwietnia, 2021 0 By Rocket MED

Zioła mają w sobie ogromną moc. Znajdujące się w nich substancje są obecne nie tylko w przygotowywanych z nich naparach, ale też wygodnych tabletkach.

 

Naturoterapia jest dzisiaj bardzo popularna. W dobie przetworzonej żywności, fast-foodów coraz większym powodzeniem cieszą się produkty naturalne, ekologiczne, bez szkodliwych dodatków. Do tej kategorii od wieków niezmiennie zaliczają się zioła. Obecnie można stosować je nie tylko w formie naparów przygotowywanych z suszu, ale także jako tabletki ziołowe – wygodne i proste w zażywaniu.

 

Tabletki ziołowe – naturalne suplementy diety

Znajdujące się w ziołach cenne składniki aktywne, między innymi flawonoidy, witaminy, minerały mają prozdrowotne działanie i mogą pomagać w wielu dolegliwościach.

 

Kiedyś głównym sposobem, aby stosować zioła, było przygotowywanie naparów z suszu, na przykład z kwiatów, liści czy korzeni. Tradycyjne parzenie nadal jest popularne, jednak do dyspozycji są także inne formy produktów zielarskich.

 

Naturalne tabletki ziołowe to propozycja przeznaczona dla tych osób, które chciałyby wzbogacić swoją codzienną dietę o zioła, lecz nie przepadają za smakiem naparów ziołowych lub nie zawsze mają dostęp do czajnika i wody, aby je przyszykować. Znajdujące się w tabletkach ziołowych substancje aktywne zaopatrują organizm w cenne składniki i pomagają w poprawie stanu zdrowia zupełnie tak, jak napary z ziół.

 

Kiedy sięgnąć po tabletki ziołowe?

W aptekach i sklepach zielarskich czekają różnorodne tabletki ziołowe do wyboru, dlatego można dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb. Mają one formę monopreparatów, czyli zawierają tylko jeden składnik aktywny, lecz mogą też mieć postać preparatów złożonych, w których zastosowano wiele substancji czynnych dla uzyskania jeszcze lepszych efektów.

 

Po tabletki ziołowe można sięgnąć w dolegliwościach jak:

  • niepokój, lęki, nerwica, depresja – najlepsze będą wtedy naturalne tabletki uspokajające
  • dolegliwości układu pokarmowego – tabletki zawierają składniki łagodzące, rozluźniające, a także mogą obfitować w błonnik ważny dla prawidłowego trawienia
  • odchudzanie – za pomocą suplementów diety z ziołami można przyspieszyć metabolizm, co pomaga w spalaniu kalorii i w zrzuceniu nadmiaru kilogramów
  • obniżona odporność – zawarte w tabletkach zioła mogą wspomóc prace układu immunologicznego
  • dolegliwości układu krążeniowego – podwyższony poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze
  • infekcje układu moczowego – znajdujące się w preparatach ziołowych składniki pomagają w zwalczeniu bakterii wywołujących zapalenie