Standardowa wizyta u lekarza w czasie pandemii

Standardowa wizyta u lekarza w czasie pandemii

28 stycznia, 2021 0 By Rocket MED

Choć nie każdy jest skłonny się do tego przyznać, pomimo trwania pandemii, wielu z nas nadal potrzebuje korzystać z takich usług jak stomatologia. Niestety dentyści znajdują się dzisiaj w szczególnej grupie ryzyka, gdzie ryzyko zachorowania na covid jest stosunkowo wysokie. Należy jednak pamiętać, że czasy się zmieniły i zmieniło się także podejście do usług dentystycznych. Przede wszystkim zgodnie z regulacjami wydanymi przez odpowiednie organy, stomatolodzy mogą przyjmować pacjentów, którzy potrzebują pomocy dentystycznej, z zachowaniem wysokiego reżimu sanitarnego.

Przede wszystkim nagłe przypadki

Tak więc gabinety stomatologiczne, takie jak https://klinikastomatologii.eu  mogą być aktualnie odwiedzane nie tylko przez osoby, które odczuwają silny ból lub muszą w trybie pilnym usunąć ząb. Pamiętajmy, że ryzyko zakażenia w bezpośrednim kontakcie z pacjentem jest na tyle duże, że dentysta musi się odpowiednio przygotować do tego typu wizyty. W tym wypadku dentyści wykorzystują pełny kombinezon bezpieczeństwa, podobnie jak lekarze w spacjalnych ośrodkach. Pamiętajmy, że już przy wejściu do gabinetu pacjenci są poddawani badaniu temperatury, oraz są proszeni o odkażenie rąk. Dentysta po zakończonej pracy również mierzy sobie temperaturę i odkaża się, zanim wróci do domu. Tego typu procedury są bardzo ważne dla zachowania bezpieczeństwa obu stron. Są to po prostu nowe zasady, które pozwalają stomatologowi zniwelować ryzyko zakażenia koronawirusem. Na pewno takie działanie jest ważne.

Ocena stanu zdrowia pacjenta

Pamiętajmy jak ważne jest wypełnienie ankiety w celu określenia swojego aktualnego stanu zdrowia. Wszystkie te dane muszą być zgodne z rzeczywistością. Tak aby w razie ewentualnego zakażenia wirusem możnan było ustalić z kim dana osoba kontaktowała się w ostatnim czasie. Oczywiście po każdym pacjencie sala jest w pełni dezynfekowana, co sprawia, że czas oczekiwania na wizytę jest nieco dłuższy niż w normalnych warunkach. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązania są jedynym sposobem na to, aby w bezpieczny sposób skorzystać z wizyty u stomatologa.