Poznaj ceny implantów stomatologicznych!

Poznaj ceny implantów stomatologicznych!

11 sierpnia, 2022 0 By Rocket MED

Ceny implantów stomatologicznych mogą się znacznie od siebie różnić jednak wybór tych protez jest niezwykle istotny, dlatego w niniejszym artykule przybliżymy temat kosztu implantów zębowych i omówimy najważniejsze różnice pomiędzy ich rodzajami. Sprawdź różnice w cenach implantów zębowych metalowych oraz na cyrkonie i dowiedz się, jaki rodzaj implantów wybrać, by jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem.

Ceny implantów metalowych – różnica pomiędzy cyrkonem

Ceny implantów metalowych są zazwyczaj niższe niż tych wykonanych na cyrkonie. Wynika to stąd, że implanty metalowe mogą być czynnikami wywołującymi alergię i prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych podczas gdy implanty na cyrkonie, choć droższe, oferują hipoalergiczne właściwości. Ceny implantów zębowych na cyrkonie choć wyższe charakteryzują się wykonaniem z atestowanych materiałów i są gwarancją stuprocentowego bezpieczeństwa, dlatego warto rozważyć dopłacenie w celu zapewnienia sobie nie tylko efektywnego leczenia ubytków zębowych lub bezzębia, ale również pewności, że nie wydarzy się nic, co wpłynie negatywnie na Twoje zdrowie.

Implanty zębów – cena porcelanowych i alternatywnych wariantów

Implanty zębów – cena porcelanowych i pełnoceramicznych jest najwyższa, co wynika stąd, że oferują one największą trwałość i zdecydowanie najlepiej odzwierciedlają naturalny kolor szkliwa. Są one wykonane z naturalnych minerałów i charakteryzują się zdecydowanie większą trwałością niż uzębienie naturalne. Podobnie jak w przypadku wielu innych usług czy też produktów, za te najlepsze cena jest najwyższa. Ceny implantów zębów z porcelany lub pełnoceramicznych wahać się mogą w granicach od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy w zależności tego, jaka liczba implantów będzie potrzebna, żeby zapewnić efektywność leczenia. Duży wpływ na cenę mają również inne elementy, takie jak:

  • rodzaj implantu,

  • wybrana metoda wszczepienia implantu (mogą być one mocowane bezpośrednio w kości lub na spiłowanym trzonie zębowym),

  • plan leczenia,

  • materiał wykonania implantu zębowego,

  • dodatkowe badania i konsultacje implantologiczne przed zabiegiem.

Dodatkowe koszty ponoszone w związku z wdrożeniem leczenia oraz przeprowadzeniem niezbędnej diagnostyki nie są niestety do uniknięcia, ponieważ chirurgiczne wszczepianie implantu wymaga od kiniki jej przeprowadzenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentowi.

Ceny implantów zębów w klinice stomatologicznej Impladent

Ceny implantów zębów dostępnych w klinice Impladent różnią się między sobą w zależności od kondycji uzębienia i stanu zdrowia pacjenta. Najlepszym sposobem na poznanie cen implantów zębowych jest zapoznanie się z ofertą kliniki Impladent pod adresem https://www.ziemlewski.pl/implanty-zebow-cena/ i umówienie sie na konsultację w ramach której możliwym będzie określenie planu leczenia oraz wstępnego jego kosztorysu. Umówienie się na wizytę nie jest równoznaczne z koniecznością podjęcia decyzji o leczeniu jednak pozwala poznać obraz sytuacji i określić priorytety. Stomatolodzy przyjmujący pacjentów w Impladent to praktycy z wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu z pewnością wspomogą Cię w podjęciu satysfakcjonującej decyzji.