Powrót do sprawności po wypadku – czy to jest możliwe?

Powrót do sprawności po wypadku – czy to jest możliwe?

22 lipca, 2019 0 By Rocket MED

Powrót do sprawności po wypadku – czy to jest możliwe?

Nawet najostrożniejszy i najrozważniejszy kierowca nie jest w stanie uchronić się przed wypadkiem samochodowym. Wystarczy chwila nieuwagi, by nasze życie zostało zagrożone. Skutki wypadków samochodowych bywają różne. W najlepszym wypadku kończą się kilkoma siniakami i zadrapaniami, w tych trudniejszych przypadkach trzeba liczyć się z urazami i złamaniami, które mogą pozostawić po sobie poważny uszczerbek na zdrowiu. Czy w takich przypadkach mamy szansę na powrót do sprawności? Czy to w ogóle możliwe?

Wypadek a powrót do sprawności

Tak naprawdę nikt z nas nie chciałby być ofiarą wypadku, ale to już niestety nie zależy od nas. Ważne, by wiedzieć, co robić w chwili, gdy będziemy musieli się zmierzyć z taką sytuacją. Po wypadkach okres rekonwalescencji bywa różny – może trwać kilka dni, miesięcy, a nawet lat. Ważne, by nigdy się nie poddawać i wiedzieć, że zawsze istnieje szansa na powrót do sprawności. Może nie będzie to stopień sprawności taki jak sprzed wypadku, ale zawsze będziemy samodzielni. I tutaj rehabilitacja warszawa żoliborz okazuje się bardzo pomocna. Dlatego, warto o niej pamiętać w tego typu przypadkach.

Rehabilitacja – co nam gwarantuje?

Celem rehabilitacji jest pomóc pacjentom wrócić do sprawności i samodzielnego funkcjonowania. Trafiając pod opiekę wykwalifikowanego fizjoterapeuty mamy zapewnioną kompleksowe wsparcie, na które składa się wiele różnego typu ćwiczeń i zajęć. Zarówno przebieg, jak i rodzaj terapii zawsze jest dobierany indywidualnie, co w praktyce oznacza, że fizjoterapeuta, bazując na swoim doświadczeniu określa, których zajęć nam potrzeba.

Gdzie chodzić na rehabilitację?

Każdy z nas ma dostęp jednakowo do rehabilitacji w ramach NFZ, czyli tej oferowanej w placówkach publicznej służby zdrowia, oraz do opieki prywatnej. W pierwszym przypadku liczba miejsc zwykle bywa ograniczona, co oznacza, że z dostaniem się na rehabilitację możemy mieć ogromne trudności. O wiele więcej możliwości dają nam prywatne placówki, z tą różnicą, że tam za pomocą trzeba płacić.