Nowoczesne rozwiązania w przeszczepianiu włosów, czyli metoda FUE

Nowoczesne rozwiązania w przeszczepianiu włosów, czyli metoda FUE

20 lipca, 2022 0 By Rocket MED

Przeszczep włosów metodą FUE to rozwiązanie wybierane przez wiele osób, które chcą odmienić swój wygląd. Metoda ma dużą skuteczność, nie zostawia blizn na głowie i jest niezwykle precyzyjna, dlatego wymaga od lekarza dużych zdolności manualnych. Przeszczepiane włosy pobiera się z wcześniej wyznaczonych miejsc. Mieszki włosowe pobierane są pojedynczo, dlatego podczas zabiegu nie powstają blizny. Przeszczep włosów FUE dedykowany jest wszystkim osobom, którym zależy na estetycznym wyglądzie i naturalnym efekcie.

Pobierane włosów do przeszczepu

W przeszczepie włosów FUE mieszki pobierane są bezdotykowo. Z tego względu metoda uważana jest za mniej inwazyjną od innych. Lekarz pobiera mieszki włosowe z wybranej części głowy, głowa pacjenta powinna zostać wcześniej ogolona. Mieszki pobierane są pojedynczo, za pomocą specjalnego narzędzia, które umożliwia tę precyzyjną czynność. W trakcie jednego zabiegu pobiera się nawet parę tysięcy mieszków, które następnie zostają selekcjonowanie. Zwykle wystarczy jeden zabieg, aby cieszyć się z dobrego rezultatu, niekiedy przeszczep należy powtórzyć w celu zagęszczenia fryzury.

Do przeszczepu trafiają jedynie najsilniejsze, nieuszkodzone mieszki włosowe. Przeszczep włosów FUE jest pracochłonny, ale pozwala uzyskać atrakcyjny oraz naturalny efekt. Włosy dobrze się przyjmują, a pacjent nie musi się martwić do nieestetyczne blizny, dlatego może nosić nawet krótkie fryzury. Przed zabiegiem oceniany jest stan włosów, wyznaczane są miejsca pobierania włosów oraz obszary docelowe, na których zostaną przeszczepione mieszki włosowe. Całość powinna mieć całkowicie naturalny wygląd, dlatego lekarz powinien dokładnie wyznaczać obszar przeszczepu.

Pierwsze efekty po przeszczepie włosów FUE

Na pierwsze efekty przeszczepu włosów pacjent czeka kilka miesięcy. W tym czasie mieszki włosowe się przyjmują, a włosy zaczynają stopniowo odrastać. Dobrze wykonany przeszczep włosów FUE daje świetnie rezultaty, również w przypadku występowania łysienia miejscowego. Na szybkość pojawienia się efektów wpływają również uwarunkowania indywidualnie. Niektórzy pacjenci mogą cieszyć się z pierwszych rezultatów nawet po 3 miesiącach po przeszczepie włosów FUE.

Bezpośrednio po zabiegu skóra głowy może być zaczerwieniona, często pojawiają się niewielkie strupki. Nie powinno się ich usuwać – odpadną same. W niektórych przypadkach zachodzi konieczność stosowania dodatkowej terapii farmakologicznej, aby zabieg był trwały. Leki są szczególnie ważne w przypadku leczenia łysienia androgenowego.