Najpopularniejsze diety

Najpopularniejsze diety

17 sierpnia, 2019 0 By Rocket MED

Najpopularniejsze diety

Każdy z nas był kiedyś na jakiejś diecie. W zależności od kondycji naszego ciała był to diety odchudzające, diety zdrowotne czy diety przeznaczone dla sportowców. Doświadczenia z dietami są z pewnością bardzo różne. Większość z nas wspomina je właściwie źle! Jednak od jakiegoś czasu wielu dietetyków przełamuje ten stereotyp, pokazując że dieta, może być po prostu zdrowym nawykiem żywieniowym, który dla nikogo z nas nie będzie w żaden sposób uciążliwy. Dieta Chodakowskiej, Ani Lewandowskiej czy wielu innych, znanych z życia fit biją rekordy popularności. Na czym jednak takie diety się opierają? Czy będą one dla każdego dobre?

Zdrowe nawyki żywieniowe

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na dietę Chodakowskiej, czy mniej znanej trenerki personalnej, główne założenia zazwyczaj pokrywają się. Wszystkie te dietetyczki namawiają nas po prostu do zdrowego odżywiania. Jest to świetna perspektywa, szczególnie jeśli spojrzymy na to, jak dużym problemem staje się aktualnie otyłość wśród dzieci. Wszyscy, którzy układają diety, do posiłków dodają jak najwięcej warzyw i owoców, a także produkty, które dostarczają naszemu organizmowi ważne mikroelementy.
Bardzo ważne jest zbilansowanie posiłków. Często słyszymy o tym, że dobrze jest jeść dość często ryby, powinno się jeść ograniczoną ilość jajek czy też innych produktów. Jednak nie będąc na żadnej diecie, po prostu o tym zapominamy. Dzięki dietą takim jak dieta Chodakowskiej możemy wyrobić sobie nawyk bilansowania swojej diety, właściwie podświadomie. Dzięki temu później, nawet nie będąc już na diecie, będziemy podejmować o wiele lepsze decyzje żywieniowe. Oczywiście w wszystkim tym w żaden sposób nie chodzi o głodzenie się. Wiele osób jest wręcz zdziwiona tym, że na diecie je się aż tak dużo i tak różnorodnie! Diety to nie jest w żadnym wypadku udręka i bardzo dobrze, że aktualnie walczy się właśnie z tym stereotypem.

Aktywność fizyczna przy diecie

Jeśli już chcemy być całkowicie zdrowi, nie możemy zapominać o tym, by po prostu się ruszać. Ludzie właściwie najczęściej przechodzą na dietę w przypadku, gdy chcą schudnąć. Jeśli więc podejmiemy się jakiejś aktywności fizycznej, wytworzymy o wiele większy deficyt kaloryczny i szybciej spalimy niepotrzebne kilogramy. Wszystko brzmi dość prosto, prawda? Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli jesteśmy aktywni fizycznie, to organizmowi musimy dostarczać też wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje. W innym wypadku nie wyjdzie nam to na zdrowie.
Bez różnicy jaką aktywność planujemy – czy będzie to ćwiczenie w domu, bieganie, chodzenie na siłownie, czy nawet sporty drużynowe – przy planowaniu diety musimy o tym wspomnieć dietetykowi.

Dieta skrojona dla twoich potrzeb
Każdy dietetyk Warszawa ustala diety indywidualnie i należy o tym pamiętać i nie korzystać z gotowych diet, jeśli chce uzyskać się dobre efekty i to w odpowiednim tempie. Dietetykowi też trzeba przekazać wszystkie informacji na temat naszego zdrowia, bardzo ważne są między innymi wszelkie alergie i nietolerancje – to oczywiste, że o nich również należy pamiętać w trakcie diety.