Jakie leki najlepiej pomagają na hemoroidy?

Jakie leki najlepiej pomagają na hemoroidy?

2 maja, 2022 0 By Rocket MED

Hemoroidy, zwane również guzkami krwawniczymi, występującymi w odbycie. W ich skład wchodzą trzy poduszkowate naczynia jamiste z żyłami wypełnionymi krwią. Niekiedy struktury ulegają powiększeniu na skutek nadmiernego napływu krwi. Prowadzi to do pojawienia się uczucia bólu, swędzenia, a także krwawienia z odbytu w trakcie wypróżniania się. Na rynku dostępnych jest wiele farmaceutyków leczących te dolegliwości. Sprawdź, które z nich warto wybrać!

Przegląd leków na hemoroidy

Hemoroidy można leczyć na różne sposoby. Na samym początku zazwyczaj sięga się po lekarstwa dostępne bez recepty. Mogą to być różnego rodzaju maści, kremy i żele przeznaczone do smarowania patologicznych zmian powodujących dolegliwości bólowe. Stosowane przez dłuższy czas wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwświądowe i przeciwzapalne. Wzmacniają one również naczynia krwionośne okolic odbytu oraz ułatwiają wypróżnianie. W internetowych punktach aptecznych, takich jak Apteka w Sieci, dostępne są również wysokiej jakości czopki. Po rozpuszczeniu się wewnątrz odbytu generują one tam specjalną warstwę ochronną, neutralizując ból oraz zapobiegając krwawieniom z guzków.

Czopki oraz preparaty do smarowania odbytu najczęściej wykorzystuje się w przypadku stosunkowo niewielkich zmian, które uaktywniają się jedynie doraźnie, nie powodując zbyt często uczucia dyskomfortu w ciągu dnia lub w nocy. Jeśli jednak żylaki odbytu przeszkadzają danej osobie w codziennym funkcjonowaniu, w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tabletek na hemoroidy, których formuła bazuje na takich substancjach, jak hesperydyna, diosmina oraz ekstrakty z ruszczyka i kasztanowca. Regularnie przyjmowane leki przyczyniają się do wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych oraz poprawy mikrokrążenia. Doskonale regulują one również drenaż limfatyczny oraz uszczelniają ściany komórkowe.

Leczenie hemoroidów a zdrowy tryb życia

Pojawianie się hemoroidów spowodowane jest nie tylko uwarunkowaniami genetycznymi. Za występowanie tego typu dolegliwości w głównej mierze odpowiada również siedzący tryb życia oraz uboga w błonnik dieta. To także częsta przypadłość osób otyłych oraz kobiet w ciąży.

Mając to na uwadze, warto zdać sobie sprawę z tego, że najlepsze efekty przynosi łączenie terapii farmakologicznej prowadzonej przy użyciu takich preparatów, jak leki na hemoroidy, z gruntowną zmianą stylu życia. Należy regularnie uprawiać sport oraz wzbogacić dietę o zawierające mnóstwo błonnika owoce, warzywa i otręby. Trzeba ograniczyć stosowanie leków na biegunkę.