Implanty zębów to dzisiaj dobra metoda uzupełniająca

Implanty zębów to dzisiaj dobra metoda uzupełniająca

17 lutego, 2022 0 By Rocket MED

 

Nie da się ukryć, że wszystkie braki w naszym uzębieniu muszą być we właściwy sposób uzupełnione. Z pewnością implanty to bardzo praktyczne rozwiązanie, które jest trwałe, a co najważniejsze sposób ten nie powoduje dyskomfortu, który często pojawiał się w przypadku protez ruchomych. Trzeba więc przyznać, że jest to dzisiaj lepsze rozwiązania, zważywszy, że implant to nic innego jak śrubka wykonana z tytanu, którą wszczepia się bezpośrednio w kość szczęki. Tego typu element w praktyce zastępuje naturalny korzeń zęba, a co za tym idzie reszta implantu, czyli odpowiednio dobrana koronka jest montowana bezpośrednio tak, że taka forma uzupełnienia zębów jest naprawdę skuteczna. Z pewnością warto zauważyć, że mamy często do wyboru koronkę porcelanową jak i ceramiczną.

Koronka może być wykonana z materiałów ceramicznych

W przypadku rozwiązań ceramicznych kolor jest bardziej zbliżony do naszych naturalnych zębów, co w tym przypadku wydaje się być bardziej trafionym rozwiązaniem. Implanty zębów mogą więc okazać się idealnym wyjściem z trudnej sytuacji, zwłaszcza że są one ogólnodostępne i każdy może dzisiaj skorzystać z takiego uzupełnienia. Zanim rozpoczniemy taką procedurę, trzeba wykonać odpowiedni wywiad i stomatolog podczas wizyty jest w stanie ustalić, czy nie występują jakieś przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Paradontoza, czyli obniżanie dziąseł, może być jedną z przyczyn, które wykluczają taki zabieg, więc warto o tym pamiętać. Wszystkie choroby jamy ustnej muszą zostać w pełni wyleczone, jeszcze przed rozpoczęciem procedury wstawiania implantu. Pierwsza część procesu, czyli zamocowanie śruby to zabieg chirurgiczny, zaś montaż koronki to już działanie czyste protetyczne.

Odpowiednia metoda na uzupełnienie brakujących zębów

Warto również zwrócić uwagę, że lepsze korony protetyczne, są o wiele droższe od wariantu podstawowego. Pełno ceramiczna korona to wydatek nawet do 1400 złotych za jedną sztukę. Mimo wszystko dla osób mających niepełne uzębienie to jedyna szansa na takie uzupełnienie. Nie da się ukryć, że taki zabieg jest przeprowadzany przy znieczuleniu ogólnym, dlatego też osoba poddająca się takiemu montażowi nie musi obawiać się o dyskomfort podczas całego procesu. W ten sposób możemy odbudować całą szczękę, nawet jeśli potrzeba większej ilości zębów, które musimy uzupełnić właśnie w taki sposób. Z pewnością taka opcja świetnie się sprawdza w praktyce i wiele osób korzysta z takich metod, dla zachowania zdrowego uśmiechu. Tylko w taki sposób możemy liczyć na pełne uzębienie.