Dieta owsiankowa – efekty oraz bezpieczeństwo stosowania

Dieta owsiankowa – efekty oraz bezpieczeństwo stosowania

22 sierpnia, 2022 0 By Rocket MED

 

Dieta owsiankowa to w ostatnich czasach bardzo modny sposób na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Coraz częściej sięgają po nią również osoby, które chcą oczyścić organizm z nadmiaru toksyn. Czym jest dieta owsiankowa? Jakie może przynieść efekty?

Jak zacząć?

Przed rozpoczęciem stosowania diety owsiankowej przede wszystkim warto zwrócić uwagę na swój stan zdrowia, należy ona bowiem do monodiet co oznacza, że znacznie ogranicza różnorodność dostatecznych składników odżywczych. Mogą korzystać z niej wyłącznie osoby zdrowe oraz dorosłe. Na czym polega ten rodzaj diety? Podczas jej stosowania zaleca się spożywanie naturalnych płatków owsianych oraz jak największe ograniczenie węglowodanów prostych. W diecie owsiankowej nie należy spożywać gotowych musli, mieszkanek zbożowych czy jogurtów owocowych. Dozwolone są natomiast płatki owsiane z niewielkim dodatkiem owoców takich jak banany, jabłka czy kiwi. Do zalania płatków można używać jogurtu naturalnego, wody bądź mleka. 

Ile trwa dieta owsiankowa?

Dieta owsiankowa występuje w dwóch wersjach. Pierwsza – jednodniowa stosowana jest zazwyczaj przez osoby, które chcą szybko osiągnąć wymarzoną wagę. Druga – długoterminowa ma na celu oczyszczenie organizmu. Podczas stosowania pierwszego rodzaju należy przez jeden dzień spożywać co dwie godziny taką samą porcję płatków owsianych. W przypadku drugiej istnieją trzy etapy. W pierwszym z nich należy spożywać płatki owsiane urozmaicone jogurtem, mlekiem oraz owocami przez tydzień. W drugim można dodać do menu chude ryby oraz warzywa na parze raz dziennie. W trzecim należy stopniowo wprowadzać produkty pełnoziarniste, pieczone mięso oraz większą ilość jarzyn. Nie należy jeść produktów smażonych i ciężkostrawnych oraz dużej ilości węglowodanów prostych. W obu wersjach diety ilość kalorii dostarczanych dla organizmu nie przekracza 1200 na dzień. Należy więc pamiętać, że są tobto diety bardzo restrykcyjne, których stosownie powinno odbywać się pod stałą kontrolą oraz obserwacją.

Jakie efekty może przynieść dieta owsiankowa?

Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej skutecznych diet, ponieważ pozwala zgubić nawet jeden kilogram wagi dziennie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z ograniczeń, których należy przestrzegać podczas jej stosowania. Nieumiejętnie prowadzona lub zbyt długa dieta może prowadzić do powstania efektu jojo, zaburzeń odżywiania lub osłabienia organizmu. Przed wprowadzeniem diety owsiankowej zawsze należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć możliwe efekty niepożądane. W przypadku tego rodzaju zamiany żywienia warto skorzystać z cateringu Burak Dieta. Jest to miejsce gdzie posiłki są komponowane bezpiecznie, pod nadzorem dietetyków. Właśnie tutaj wprowadzisz nową dietę bez obaw oraz wyrzeczeń, a także zaoszczędzisz swój czas. Poznaj ofertę jednej z najlepszych firm cateringowych w mieście i zadbaj o swoje zdrowie i wygląd!