Aparat na zęby – prosty sposób na piękny uśmiech

Aparat na zęby – prosty sposób na piękny uśmiech

4 stycznia, 2021 0 By Rocket MED

Zapewne wiemy o tym, że w dzisiejszych czasach tak naprawdę wszystko idzie do przodu i jest lepsze oraz nowsze. To właśnie, dzięki temu wraz z biegiem czasu na rynku pojawiają się nowsze technologie, które są w stanie pomóc nam w wielu problemach. Doskonałym przykładem w tym przypadku są aparaty ortodontyczne. Być może nie wszyscy wiedzą do czego one służą, jednak w rzeczywistości nie jest to nic skomplikowanego. Są one stosowane w wadach uzębienia. Prościej mówiąc, jeśli ktoś ma krzywe zęby to po konsultacji z ortodontą taki aparat może być zalecony.

Dwa rodzaje aparatów ortodontycznych

Tutaj warto jeszcze wiedzieć o tym, że aparat ortodontyczny może być na stałe lub tylko tymczasowy. Jeśli chodzi o ten na stałe to jest on zakładany na nasze zęby na okres ok. 2 lat, jednak też nie jest to żadna reguła. W przypadku aparatu ściąganego często wygląda to tak, że lekarz jego zakładanie zaleca na noc, a w dzień chodzimy bez niego. Zapewne wynika to z tego, że jeśli mamy go założonego to normalne mówienie jest zdecydowanie bardziej utrudnione. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet taki aparat ściągany nosić w dzień, jeśli nam to w niczym nie przeszkadza. W rzeczywistości jest to tylko i wyłącznie nasza decyzja, ale nie zmienia to faktu, że na noc powinniśmy zakładać taki aparat jak najbardziej regularnie – w przeciwnym wypadku nie zobaczymy żadnych efektów.

Ile to kosztuje?

W dodatku powinniśmy wiedzieć o tym, że za takie aparaty na zęby niestety trzeba płacić. Trudno jest jednoznacznie powiedzieć ile będziemy musieli zapłacić, ale za aparat stały zazwyczaj trzeba zapłacić ok. 2000 zł. Co więcej zawsze musimy jeszcze doliczyć sobie kilkanaście wizyt kontrolnych, aby lekarz zdecydował czy korekcja powinna zostać zwiększona oraz czy wszystko jest w porządku. Jak zatem widać nie jest to wcale mały koszt, jednak z drugiej strony w wielu przypadkach krzywe czy zniekształcone zęby mogą przeszkadzać nawet w mówieniu czy jedzeniu.