Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą

3 września, 2020 0 By Rocket MED

 

Jak wiadomo wiele osób nie wyobraża sobie swojego życia bez roweru. Jest często dla wielu osób podstawowym środkiem transportu. Niektórzy mogą powiedzieć, że przecież w dzisiejszych czasach samochody to zdecydowanie podstawowy środek transportu, jednak jak się okazuje niektórzy nadal pozostają przy rowerach i jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ mają one wiele zalet, które można wykorzystać na co dzień, a jedną z nich jest to, że nie ma problemu z ich parkowaniem jak to często bywa w przypadku pojazdów. Rower możemy zostawić praktycznie w każdym miejscu tylko trzeba go oczywiście odpowiednio przypiąć, aby nikt nam go nie ukradł. Zatem zastanówmy się jak zabezpieczyć rower? Jest to niezwykle istotne, ponieważ w wielu przypadkach chroni to przed kradzieżą naszego roweru.

Bardzo prosty sposób

Na początek warto wspomnieć o być może z pozoru niezwykle oczywistym i prostym rozwiązaniu, jednak zazwyczaj skutecznym. Chodzi tutaj konkretnie o pozostawianie roweru w bardziej ruchliwych i uczęszczanych miejscach. Powinno to zdecydowanie zniechęcić złodzieja i sprawić, że nie zainteresuje się naszym rowerem, a nawet, jeśli się zainteresuje to zdecydowanie zrezygnuje z kradzieży ze względu na to, że będzie widziało to wiele osób.

Jak jeszcze uniknąć kradzieży?

Przejdźmy teraz do innych sposobów na to jak najlepiej uchronić nasz rower przed kradzieżą. Pierwszy z nich, jeśli chodzi o inne sposoby to łańcuch. Jak można się domyśleć jest on elastyczny i będziemy mogli nim zabezpieczyć kilka przedmiotów jednocześnie. Z kolei, jeśli chodzi o sam rower to będziemy mieli możliwość zabezpieczenia kilku części naszego roweru jednocześnie przez co będzie on bardziej bezpieczny i trudniej będzie go komukolwiek ukraść. Z drugiej strony taki łańcuch zazwyczaj sporo waży co jest wadą. Inne rozwiązanie to linki i są one mało bezpieczne, jednak z drugiej strony jest to wręcz idealne rozwiązanie wtedy, gdy musimy pójść do sklepu, a nasz rower mamy cały czas na widoku. Warto jednak zaznaczyć, że zniszczenie czy rozbrojenie takiej linki raczej nie zajmie złodziejowi zbyt dużo czasu więc czasu na reakcję mamy bardzo mało. Czwarty rodzaj zabezpieczenia to te składane, które jak się okazuje także nie jest zbyt skuteczne jednak wszystko zależy od jego modelu i rodzaju. Zaletą na pewno jest niezwykle łatwy transport. Jak zatem widać rozwiązań na zabezpieczenie roweru jest kilka i w zasadzie tylko od nas zależy, na które z nich się zdecydujemy posiadając rower.