Wyleczyć wrastające paznokcie?

Wyleczyć wrastające paznokcie?

25 kwietnia, 2023 0 By Rocket MED

Paznokcie, które wrastają w skórę znajdującą się w ich okolicy, wyglądają zdecydowanie nieelegancko. Ale to nie jest tu największym problemem. Duży kłopot sprawia bowiem ogromny ból związany ze wspomnianym schorzeniem, który wręcz przeszkadza w chodzeniu w butach. Gdy więc tylko zauważymy, że pojawiają się pierwsze objawy problemu, musimy szybko odpowiedzieć na pytanie: co zrobić z wrastającym się paznokciem. Przede wszystkim o poradę powinniśmy zapytać podologa, który zaplanuje nam właściwą formę leczenia w gabinecie oraz w domu. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych rozwiązań które może zaordynować specjalista.

Co zrobić kiedy paznokieć się wrasta?

Jeśli problem jest duży, podolodzy bardzo często stosują klamry na wrastające paznokcie. Co dają te akcesoria? Ich zadaniem jest przede wszystkim wyprostowanie wrastającej płytki paznokciowej. Dzięki klamrze odbywa się to bez interwencji chirurgicznej. Klamrę zakłada się na minimum trzy miesiące (gdy problem jest mały), maksymalnie zaś pacjenci noszą je nawet rok.

Lekarz od wrastania paznokci, czyli wspomniany już podolog, oprócz klamr zapewne zaordynuje też użycie specjalistycznych preparatów na wrastające paznokcie. Będą one miały za zadanie wspomóc, przyspieszyć działanie profesjonalnego zabiegu oraz być skuteczną formą domowej kuracji. Często polecanym kosmetykiem w tym wypadku jest chociażby fluid na wrastające paznokcie Point Softener zawierający mocznik w aż 30-procentowym stężeniu. Gdy więc nie wiesz, jaka maść na wrastający paznokieć będzie dobra, tę możesz stosować niemal w ciemno.

Co zrobić jak wrastają paznokcie – domowe metody

Zazwyczaj powyższy problem nie zniknie bez pomocy podologa. Jednak jego terapię można wspomóc tą domową, która znacznie przyspieszy pozbycie się kłopotu. Zaleca się ją zwłaszcza wtedy, gdy dolegliwość dopiero się pojawiła, a jej rozmiary są jeszcze niewielkie.

Jak wyleczyć wrastające paznokcie w domu? Nalejmy do miski ciepłej wody i dodajmy do niej płatków mydlanych, soli bądź sody oczyszczonej. Każdy z tych produktów jest dobry, ponieważ będzie miał działanie zmiękczające i uelastyczniające płytkę paznokciową. Czas moczenia powinien wynosić minimum piętnaście minut, jednak w przypadku bardzo twardej płytki możemy go wydłużyć do pół godziny. Po jego upływie dokładnie osuszamy stopy i bierzemy w ręce specjalistyczne, stalowe nożyczki przeznaczone do obcinania problematycznych paznokci. Z ich pomocą staramy się prawidłowo przyciąć paznokieć, ukierunkowując go w prawidłową stronę.