USG prostaty Warszawa

USG prostaty Warszawa

15 lipca, 2019 0 By Rocket MED

USG prostaty Warszawa. Każdy mężczyzna ma prostatę, lecz nie każdy w pełni zdrową. Prostata ulokowana jest w przedniej ścianie odbytnicy.

Przypomina wielkością orzech włoski, odpowiedzialna jest za produkcję płynu nasiennego. Kłopoty z prostatą objawiają się głównie częstomoczem, zwolnionym strumieniem moczu, naglącym parciem na pęcherz oraz potrzebą oddawania moczu nawet w nocy. W przypadku przerostu prostaty, następuje zaleganie moczu w pęcherzu, powodując nawracające infekcje cewki i pęcherza moczowego. Mogą tworzyć się także kamienie. Symptomem do natychmiastowej wizyty u lekarza jest zatrzymanie moczu i ból z tego powodu, niewydolność nerkowa, złe samopoczucie, nudności i zawroty głowy. Wykonanie badania prostaty, jakim jest USG, zaleca się celem oceny gruczołu krokowego, przede wszystkim, gdy jest nieprawidłowy wynik badania per rectum (np. wyczuwalny guzek), dokucza ból i trudności podczas oddawaniu moczu, nieprawidłowy wynik badań krwi – m.in. podwyższony poziom PSA (ang. Prostate Specific Antigen), nieprawidłowy wynik biopsji. Ponadto występowanie raka prostaty w najbliższej rodzinie, czy nieokreślone bóle podbrzusza.

USG prostaty Warszawa. Co to jest?

Badanie USG jest to metoda dosyć często stosowana w diagnostyce chorób prostaty (gruczołu krokowego), a głównie w diagnostyce łagodnego przerostu prostaty.Wykonując badanie USG przez powłoki brzuszne, lekarz ocenia pęcherz moczowy, gruczoł krokowy oraz skalę zalegania moczu po opróżnieniu pęcherza. Analizując objętoś

pęcherza moczowego po oddaniu moczu, pośrednio wnioskuje się o przeroście prostaty.USG prostaty wykonuje się na dwa sposoby, klasycznie przez powłoki brzuszne i przez odbytniczo tzw. Transrectal Ultrasound (TRUS). Ultrasonograf wytwarzając fale dźwiękowe, które trafiają i odbijają się od tkanek i narządów tworzy ich obraz. Najdokładniej prostatę można zobrazować, docierając do niej przez wnętrze ciała pacjenta. Aby badanie było niebolesne na głowicę, nakłada się specjalny żel, ułatwiające wejście przez odbyt.

USG prostaty. Warszawa. Gdzie szukać pomocy? Diagnostykę prostaty warto prowadzić w ośrodku Body Move na ulicy Rydygiera 19. Tutaj usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Body Move należy do czołówki w swoich dziedzinach w Warszawie