Opuchlizna w obrębie jądra – jak sobie z tym poradzić?

Opuchlizna w obrębie jądra – jak sobie z tym poradzić?

8 lipca, 2019 0 By Rocket MED

Opuchlizna w obrębie jądra – jak sobie z tym poradzić?

W trakcie wykonywania codziennej toalety zauważyłeś, że w obrębie Twojego jądra pojawiła się opuchlizna i nie wiesz, co robić? Czy to niegroźny symptom, który minie samoistnie? A może jednak to znak, że coś złego dzieje się w Twoim organizmie? Jak sobie poradzić z tym problemem? Podpowiadamy!

Opuchlizna jądra i co dalej?

Po pierwsze weź głęboki oddech i zastanów się, jakie masz możliwości. Na pewno możesz poczekać i sprawdzić, czy opuchlizna minie samoistnie. Czy jednak to dobre rozwiązanie? Może pod tą opuchlizną kryje się poważniejsza dolegliwość lub schorzenie, które wymaga natychmiastowego działania. Co w takim razie robić? Odpowiedź nasuwa się sama, zapisz się do lekarza. Zarówno moszną, jak i jej narządami zajmuje się urologi i nawet jeśli do tej pory nie korzystałeś z jego usług, to najwyższa pora by to zmienić. Urolog jest po to, by ustalić, co doprowadziło do opuchlizny oraz pomóc Ci w jej zwalczeniu, zanim przerodzi się w coś poważniejszego. Dlatego, im wcześniej zaczniesz działać, tym dla Ciebie lepiej.

Wizyta u urologa i diagnostyka jądra

Każda zachodząca zmiana w wyglądzie lub budowie jądra, jest dla urologa znakiem, że coś się złego u Ciebie dzieje. Dlatego w trakcie wywiadu nie wstydź się mówić o swoich dolegliwościach i bądź szczery, bo tylko w ten sposób lekarz jest w stanie ustalić, co doprowadziło do wystąpienia opuchlizny. Czasami może to być zwykły uraz, zapalenie jądra, a w innych przypadkach świadczyć o poważniejszej chorobie, jak na przykład nowotwór. Aby lepiej zrozumieć Twoją przypadłość, lekarz może zlecić głębszą diagnostykę. Zazwyczaj zaczyna się i kończy od usg jader warszawa. Jest to banalnie proste badanie, które trwa kilka minut (czasami 5-10), a daje lekarzowi dokładny obraz tego, co dzieje się na skórze jądra, jak również w jego wnętrzu. Co ważne, USG jąder jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym, nie wymaga też od pacjentów specjalnego przygotowania. Tym samym trafiając pod opiekę urologa, masz szansę zdusić problem w zarodku i sprawić, że opuchlizna zniknie.