Kilka pomysłów na to, jak leczyć ostrogę piętową

Kilka pomysłów na to, jak leczyć ostrogę piętową

29 lipca, 2019 0 By Rocket MED

Kilka pomysłów na to, jak leczyć ostrogę piętową

Masz zdiagnozowaną ostrogę piętową i zastanawiasz się, jakie masz możliwości jej leczenia? Poniżej prezentujemy Ci kilka pomysłów.

Leczenie farmakologiczne

Po rozpoznaniu ostrogi piętowej lekarz może zalecić leczenie farmakologiczne. Tutaj zazwyczaj mowa o lekach przyjmowanych doustnie lub zastrzykach sterydowych, które zmniejszają zapalenie oraz działają przeciwbólowo.

Leczenie ostrogi piętowej ultradźwiękami

Kolejnym, również popularnym sposobem leczenia ostrogi piętowej są ultradźwięki. Zabiegi te nie powodują skutków ubocznych, co oznacza, że mogą odbywać codziennie. Kuracja ultradźwiękami zwykle trwa do siedmiu dniu, maksymalnie może być wydłużona do dziesięciu dni.

Leczenie krioterapią

Do metod zalecanych przez lekarzy wymienia się krioterapię, zwaną także zimnolecznictwem. Leczenie zimnem oznacza zabiegi, w których wykorzystywane są różnego typu materiały lub substancje, które powodują odprowadzanie ciepła z ciała i uzyskaniu miejscowego obniżenia temperatury. Efektem krioterapii jest zmniejszenie stanu zapalnego, jak również dolegliwości bólowych.

Masaże

Mówiąc o leczeniu ostrogi piętowej, nie sposób zapomnieć o masażach, które zaliczają się do terapii manualnej. W przypadku ostrogi piętowej głównie chodzi o masaże punktowe okolic pięty i chorobowo zmienionego miejsca, by rozciągnąć i poprawić jego ukrwienie.

Leczenie ostrogi piętowej moczem

Do nietypowych, ale jakże skutecznych metod należy wykorzystanie uryny. Leczenie ostrogi pietowej moczem, choć nie zostało potwierdzone żadnymi badaniami, podobno działa cuda. Wiele osób przetestowało już ten sposób i wskazują zgodnie, że albo symptomy się złagodziły, albo schorzenie ustąpiło całkowicie.

Inne domowe sposoby

Dodatkowo można wziąć pod uwagę inne domowe sposoby. Dużą skuteczność w łagodzeniu dolegliwości bólowych wykazują okłady z lodu, sody oczyszczonej oraz kapusty. Warto jednak mieć na uwadze, że ich wykorzystanie nie oznacza, że przypadłość zniknie. Pełen powrót do zdrowia wiąże się z dłuższą i profesjonalną terapią.