Ginekolog dziecięcy Warszawa. Choroby nowotworowe.

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Choroby nowotworowe.

18 czerwca, 2019 0 By Rocket MED

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Choroby nowotworowe.

Polska to kraj z wysokim wskaźnikiem zachorowalności i umieralności ze względu na choroby nowotworowe. Do tego przyczynia się niska popularność programów diagnostycznych i leczenia nowotworów oraz późne ich wprowadzenie wobec innych krajów europejskich. Do najczęstszych kobiecych nowotworów należy rak piersi oraz rak szyjki macicy. Profilaktyka raka szyjki macicy obejmuje przesiewowe badania cytologiczne oraz testy wykrywające wirus HCV. Współwystępowanie wirusa stwierdzone jest w 99% przypadków zachorowań. Zarażenie wirusem może zmniejszyć się po zastosowaniu szczepionki przeciw wirusowej – ma ona zasadność jeżeli zaszczepimy się w wieku 12 do 15 lat. W naszym kraju większość dorosłych kobiet nie jest zaszczepiona (jest u nas na liście szczepień zalecanych, gdy w innych 19 krajach Europy podjęto decyzję o ich refundacji).

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Profilaktyka cytologiczna wykrywa zmiany nowotworowe wczesnego stadium, które daje najlepsze rokowania.

Wykrycie choroby w fazie przerzutowej to szansa w 13%. Należy zatem zwiększyć popularyzowanie tego badania w grupie młodych pacjentek, gdyż co druga Polka chora na raka szyjki macicy umiera. Porównując średnią krajów Unii Europejskiej, śmiertelność jest u nas wyższa i to aż o 70%. Pamiętajmy, że badanie to jest nieinwazyjne i niebolesne. W Polsce nie ma jeszcze wykształconego nawyku regularnego badania się profilaktycznie w zakresie rozwoju raka szyjki macicy. Powodem rezygnacji z udziału w badaniach cytologicznych dla młodych Polek jest konieczność czekania w długich kolejkach, uznanie badania za sprawy niskopriorytetowe, niepokój przed rozpoznaniem zmian nowotworowych, brak rozmowy na ten temat w szkole czy w domu. Barierą jest także poczucie dyskomfortu podczas badania. Bardzo ważną rolą jest zajęcie stanowiska w tej kwestii lekarza ginekologa oraz kampanii społecznych – powinni oni zwalczać wszelakie przeszkody i pokazywać korzyści wynikające z uczestnictwa w badaniach z zakresu profilaktyki raka szyjki macicy.

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Poradnia ginekologiczna dziecięca i dziewczęca zajmuje się problematyką ginekologiczną dziewczynek i nastolatek od urodzenia do 18 roku życia.

Poradnie takie pomagają wykryć choroby nowotworowe raka piersi czy szyjki macicy. Specyfiką poradni jest dodatkowo diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania u dziewcząt, nieregularność i bolesność w podczas miesiączkowania, diagnostyka i leczenie infekcji narządów płciowych, wrodzone wady narządów płciowych u dziewcząt, zmiany w przydatkach, torbiele, guzy, diagnostyka i leczenie zaburzeń dojrzewania płciowego, zaburzenia hormonalne, zespół policystycznych jajników, nadmierne owłosienie i trądzik. W Poradni Ginekologicznej Dziecięcej można wykonać badanie ultrasonograficzne, cytologię czy badania hormonalne.

Ginekolog dziecięcy. Warszawa. Poradnie ginekologiczna dla dziewcząt w Warszawie zlokalizowane są m.in.: w Centrum Medycznym Zdrowie NZOZ ul. Kleszczowa 3, Alfa-Lek Lecznica Profesorsko-Ordynatorska na ul. Nowy Świat 58, w ALMED Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej S.C. na ul. Gen. A. Chruściela 73, w Centralnym Szpitalu Klinicznym ul. Wołoska 137, w Centrum Medicover Warszawa – Atrium na ul. Jana Pawła II 27 oraz Centrum Medycznym Fundacji Zdrowie na ul. Dzieci Polskich 17 i Dantex Sp. z o.o. – Centrum Medyczne DANTEX-MED ul. Nowolipie 25.