Ciepło czy lód? Co jest lepsze przy leczeniu łokcia tenisisty?

Ciepło czy lód? Co jest lepsze przy leczeniu łokcia tenisisty?

27 maja, 2019 0 By Rocket MED

Ciepło czy lód? Co jest lepsze przy leczeniu łokcia tenisisty?

Jeśli sądzisz, że cierpisz na łokieć tenisisty, lekarz może zalecić stosowanie gorąca lub lodu na łokciu, aby złagodzić ból. Może on również zalecić leki przeciwbólowe do czasu ustąpienia bólu. Ciepło i lód są powszechnie stosowane w łagodzeniu objawów tego bolesnego stanu. Wielu lekarzy zaleca stosowanie lodu przy łokciu tenisisty natychmiast po wystąpieniu bólu. Użyj lodu, aby zmniejszyć stan zapalny i ból, który powoduje łokieć tenisisty. Ten stan zapalny wywiera nacisk na nerwy, które spływają po przedramieniu. Lekarz może zalecić stosowanie okładów z lodu na łokciach od 5 do 10 minut. Powinieneś to robić co 3 do 4 godzin przez kilka dni w razie potrzeby. Upewnij się, że nie narażasz skóry bezpośrednio na zimno, używając cienkiego ręcznika, plastikowej torebki lub poduszki na lód. Ciepło jest rozwiązaniem zapewniającym długotrwałe gojenie i ulgę w bólu łokcia tenisisty.

Nakładanie ciepła na łokieć tenisisty sprzyja przepływowi krwi do tego obszaru ciała.

Ciepło rozluźnia i rozszerza mięśnie wokół łokcia i poprawia przepływ krwi. Stosowanie ciepła jest zalecane przy rozciąganiu łokci i wykonywaniu ćwiczeń. Zwiększony dopływ krwi do danego obszaru pozwoli na pełne wykorzystanie mięśni na rozciąganie i gojenie. Ten dodatkowy przepływ krwi pomaga przyspieszyć proces gojenia i niweluje ból łokcia. Lekarze często zalecają zarówno ciepło, jak i lód, aby leczyć łokieć tenisisty. Lekarz może zalecić używanie ciepła pomiędzy użyciem kostki lodu. Kiedy unikać ciepła lub lodu przy łokciu tenisisty? Ciepło lub lód są ważne, aby zapobiec bólowi lub dodatkowym obrażeniom dla przewlekłego łokcia tenisisty. Lód jest zawsze najlepszy do kontrolowania stanu zapalnego. Jednakże nigdy nie powinieneś zamrażać łokcia przed wzięciem udziału w dużych aktywnościach.

 

Zamiast tego należy poczekać i przyłożyć lód na łokieć po aktywności, aby zapobiec ewentualnym ponownym urazom lub dodatkowym stanom zapalnym. Z kolei ciepło zwiększa przepływ krwi, nie powinieneś używać go w momencie ostrego zranienia. Najlepiej jest używać ciepła podczas gojenia łokcia tenisisty lub po aktywności w przewlekłych schorzeniach. Ciepło pomaga rozluźnić i zrelaksować tkanki, powinieneś używać go przed wzięciem udziału w aktywności. Lekarz może zalecić ćwiczenia, aby leczyć łokieć tenisisty. Może ci powiedzieć, żebyś używał ciepła, gdy jesteś już poza ostrym stanem. Nie należy stosować ciepła po aktywności, ponieważ sprzyja ona nadmiernemu zapaleniu. To może spowolnić twój czas leczenia. Jak uzyskać krótkoterminową ulgę w bólu? Lekarz zazwyczaj zaleci stosowanie stabilizatora łokcia tenisowego lub paska podtrzymującego ze specjalistyczną podkładką żelową, aby natychmiast złagodzić ból. Największą zaletą uciskowej klamry żelowej jest to, że możesz kontynuować wykonywanie powtarzalnej czynności, która spowodowała ból. Warto zatrzymać jeden zestaw w domu, a drugi w torbie. Będziesz czuł się dobrze, wiedząc, że możesz uzyskać ulgę na żądanie, jeśli nagle wystąpi ból.